logotype

Правозахисна організація сиріт

Віра в майбутнє


Історія правозахисної організації сиріт “Віра в майбутнє”

Важко-важко в світі жити
Сироті без роду:
Нема куди прихилиться, -
Хоч з гори та в воду!

(Тарас Шевченко)

29 листопада 1998 року, у місті Івано-Франківську, в кінотеатрі імені Івана Франка 44 колишніх випускники та учні Івано-Франківської обласної середньої школи-інтернат для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, на установчих зборах одноголосно підтримали ідею створення громадського об’єднання сиріт* – правозахисної організації сиріт “Віра в майбутнє”, за основну мету діяльності якої було поставлено відстоювання конституційних прав сиріт, сприяння їх соціальній адаптації та самореалізації. 15 грудня 1998 року виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради прийняв рішення про реєстрацію ПОС “Віра в майбутнє”.

Основними завданнями правозахисної організації сиріт “Віра в майбутнє” є:

  • об’єднання випускників та учнів закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • координація та консолідація зусиль всіх добросердечних людей, державний та недержавних установ, підприємств, організацій, доброчинно спрямованих та інших громадських об’єднань як на території України так і поза її межами – для спільної співпраці у сфері соціального захисту сиріт;
  • надання сиротам всебічної і своєчасної допомоги у вирішенні всіх життєвих труднощів та негараздів, що постають перед ними;
  • здійснення правого захисту сиріт, шляхом наданням їм безоплатної юридичної допомоги, захисту і відстоювання їх законних прав та інтересів в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах, організаціях;
  • здійснення профілактичних заходів, спрямованих на попередження та зменшення рівня злочинності в середовищі сиріт.

Перші два роки діяльності Організації були нелегким періодом її становлення, зміцнення ресурсної бази, зростання організаційної спроможності. В 2000 році міська влада надала Організації в безоплатне користування приміщення в центральній частині міста, в якому завдяки активній підтримці активістів Організації та ВАТ “Житлобуд” було проведено ремонт.

2001-2003 роки стали напруженим і водночас плідним періодом в історії діяльності Організації. Так, за цей час правозахисна організація сиріт “Віра в майбутнє” отримала приміщення на облаштування гуртожитку для проживання одиноких сиріт, котрі залишилися без житла, реалізувала проект “ВІЛ/СНІД в питаннях і відповідях”, провела серію навчальних семінарів на тему “Знайте свої права та вмійте їх захищати”, у серпні 2003 року провела благодійний концерт танцювального колективу “Троянда” (Канада).

У 2003-2004 р. в межах проекту “Життя без стресу та занепокоєнь”, що реалізовувався правозахисною організацією сиріт “Віра в майбутнє” за підтримки Регіонального фонду “Салюс” (Regional Salus Foundation) та Фундації здоров’я Дрейфуса (Dreyfus Health Foundation), було видано брошуру “Стрес! Перемагаємо чи …”. Видавцем брошури став Обласний центр практичної психології та соціальної роботи Обласного інституту післядипломної педагогічної освіти управління освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Наприкінці 2003 року ПОС “Віра в майбутнє”, за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (США) розпочала реалізацію проекту, метою якого стала розробка та лобіювання прийнятя проекту рішення Івано-Франківської міської ради “Про сприяння зайнятості сиріт”.

Наприкінці 2003 початку 2004 років ПОС “Віра в майбутнє” розпочала реалізацію обласного конкурсу творчих робіт “Проблеми сиріт очима громади”. Метою проведення Конкурсу було привернення уваги громадськості до проблем сиріт, вивчення громадської думки стосовно проблем сирітства та практичних шляхів їх вирішення, активізація волонтерської активності, спрямованої на сприяння вирішенню проблем сиріт. На Конкурс надійшло 77 творчих робіт серед авторів яких були представники різних вікових груп, суспільних кіл, жителі як м. Івано-Франківська так і міст, селищ та сіл Івано-Франківської та Чернівецької областей. Із всіх творчих робіт, які надійшли на Конкурс, журі відібрало 32 кращих, які були відзначені нагородами і опубліковані окремою збіркою.

Протягом всього часу своєї діяльності ПОС “Віра в майбутнє” систематично надає матеріальну допомогу сиротам, сприяє їх працевлаштуванню, поступленню до професійно-технічних і вищих навчальних закладів, забезпечує проведення навчальних курсів по оволодінню базовими навиками в роботі із комп’ютером та користування мережею Інтернет, вивченню англійської мови, надає іншу інформаційно-консультативну практичну допомогу, розглядає звернення членів Організації щодо сприяння реалізації їхніх прав, щорічно, у літній період, організовує профілактичне оздоровлення дітей-сиріт, випускників-сиріт в оздоровчих та наметових таборах.

При ПОС “Віра в майбутнє” створена і функціонує громадська приймальня, яка надає безкоштовну юридичну допомогу для сиріт та малозабезпечених, отримала окрему сторінку в рекламно-інформаційному тижневику “ЗПС-інформ”.

ПОС “Віра в майбутнє” тісно співпрацює з іншими об’єднаннями громадян, органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємницькими структурами, засобами масової інформації, об’єднаннями громадян та іншими організаціями.

 

Примітка: У розумінні правозахисної організації сиріт “Віра в майбутнє” та для цілей цього сайту, сиротою вважається кожна дитини, яка має юридично закріплений та (або) фактичний статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, а також кожна особа, яка на момент досягнення нею повноліття мала юридично закріплений та (або) фактичний статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

 

Пожертувати

 


© 1998 - 2018 ПОС "Віра в майбутнє"